MOTOCROSS Kobiet w Lidzbarku Warmińskim

20 sierpnia 2013

img_2073_resize18 sierpnia odbyła się kolejna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie, tym razem na torze w Lidzbarku Warmińskim.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby przygotować obiekt na miarę imprezy tej rangi. Jak się okazało  piaskowy tor da się wyrównać i przygotować tak, żeby się nie kurzyło. W klasie MX kobiet startowała zawodniczka Kurowski Racing Team – Zosia Radziwiłowicz, która pojechała dwa równe wyścigi , zajmując dwukrotnie drugie miejsce.

Zosia Radziwiłowicz: „To prawda, tor w Lidzbarku Warmińskim rzeczywiście był świetnie przygotowany. Być może pomogła też pogoda, ponieważ chyba padało trochę w tygodniu przed zawodami. W każdym razie warunki do jazdy w weekend były bardzo dobre. W pierwszym wyścigu po dobrym starcie jechałam druga zwiększając przewagę nad zawodniczką na trzeciej pozycji. Wywróciłam się w jednym z zakrętów i dość długo nie mogłam wygrzebać się spod motocykla, który mnie przygniótł. Straciłam przez to na chwilę jedną pozycję, ale dość szybko nadrobiłam tę stratę. W drugim wyścigu miałam zdecydowanie gorszy start, ale szybko udało mi się przebić na drugie miejsce i tak dojechać do mety. W zasadzie były to pierwsze zawody w tym sezonie, na których czułam się dobrze  na motocyklu. Wcześniej zawsze miałam jakieś problemy: albo  startowałam ze złamanym obojczykiem, albo zupełnie bez treningu prosto po kontuzji,  albo zepsuł mi się motocykl, albo startowałam na nie swoim motocyklu, albo jakieś inne problemy…. Nie, nie użalam się… ;) Mam nadzieję, że zła passa się skończyła.”

 

 

kurowski-male-2

 

 

NAPĘDZAJĄ :

 

sanchez-new

 

yamaha

 

sandeco
 

inter-motors

 

castrol

 

dunlop-new

 

olimp

 

smith111
 

logo_na_facebook

 

body

 

ex

 

logo-x-cross