MOTOCROSS KOBIET DĘBSKA WOLA

23 września 2013

image2W weekend 14 i 15 września na torze w Dębskiej Woli odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski w motocrossie kobiet oraz finałowa runda Pucharu Polski.

Obiekt należący do Brzezińskiego Klubu Motorowego został na tę okazję przygotowany perfekcyjnie. Bardzo pomogły padające przed zawodami deszcze, które mocno nawodniły ten z natury bardzo twardy tor. W zawodach brała udział zawodniczka Kurowski Racing Team Zofia Radziwiłowicz, która przed ostatnim startem zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu Mistrzostw Polski.

Zosia : " Tor w Dębskiej Woli to jeden z moich ulubionych obiektów w Polsce mimo, że nie należy raczej do łatwych. Osobiscie lubię twarde tory, a o większy beton niż na Dębskiej jest już ciężko, więc tak jak lubię :) ) Trasa była świetnie przygotowana, nawodniona przez deszcze i idealnie wyrównana. Pierwszego dnia podczas Mistrzostw jeździło mi się bardzo dobrze. Miałam drugi czas po kwalifikacjach, co dość dobrze wróżyło. Nad zawodniczką zajmującæ trzecie miejsce w generalce miałam 6 pkt przewagi, dlatego plan był taki żeby dojechać dwa razy na drugim miejscu.W obu wyścigach po nienajlepszym starcie na trzeciej pozycji, dość szybko udało mi się przebić na drugie miejsce i tak dojechać do końca, utrzymując drugie miejsce w klasyfikacji.
W niedziele odbył się PucharPolski i tego dnia nie obyło się bez pecha. Ogólnie źle mi się jeździło. W pierwszym wyścigu jechałam na pierwszej pozycji, ale strasznie się męczyłam, aż w końcu po upadku na ostatnim okrążeniu spadłam na drugie miejsce. Jechałam źle i nie miałam w ogóle przyjemności z tego startu, jak siė później okazało miałam kapcia w tylnej oponie. Po wymianie koła drugi wyścig dał mi dużo więcej funu. Prowadziłam od początku do końca, wygrywając w ten sposób Puchar Polski. Plan na sezon 2013 został zrealizowany w 100%. Jestem mega zadowolona tymbardziej, że po kwietniowej kontuzji obojczyka myślałam, że będzie raczej sezon "w plecy ". Dziękuję jeszcze raz zespołowi Kurowski Racing Team i wszystkim naszym sponsorom. #69

 

kurowski-male-2

 

 

NAPĘDZAJĄ :

 

sanchez-new

 

yamaha

 

sandeco
 

inter-motors

 

castrol

 

dunlop-new

 

olimp

 

smith111
 

logo_na_facebook

 

body

 

ex

 

logo-x-cross